Firmowe Andrzejki – event z wróżbami

Pora roku niby nieciekawa, a tu tyle okazji do zaplanowania ciekawego eventu firmowego. Jeszcze szczerzą zęby halloweenowe dynie, a tu już pora szykować się do zabawy andrzejkowej.

Andrzejkowe wieczory tematyczne nieodparcie kojarzą się z wróżbami i przepowiadaniem przyszłości. Prawie każdy ciekaw jest tego co się wydarzy , a owa ciekawość w połączeniu z nieformalnym charakterem spotkania firmowego, daje managementowi  okazję by pobawić się w jasnowidza i przekazać pracownikom zamierzenia dotyczące planów rozwoju firmy.

Ciekawość tego, co na co dzień ukryte jest zapewne wyjaśnieniem popularności   „wieczornic” andrzejkowych. Na co dzień racjonalni do granic, w dniu 30 listopada,  najczęściej ulegamy magii dnia świętego Andrzeja, w którym to podobno, najlepiej z całego roku sprawdzają się wróżby. A wszystko to za sprawą pojawiających się na ziemi duchów, które uchylają  śmiertelnikom rąbka tajemnicy.

Początkowo tylko panny wróżyły w dzień świętego Andrzeja – w tajemnicy i samotności, a wróżby traktowano bardzo poważnie. Z czasem zabawa stała się dostępna dla obu płci, a dzisiaj wróżby traktowane są z dużym przymrużeniem oka. Mimo to wśród  uczestników imprez firmowych  niesłabnącym powodzeniem cieszy się obecność osób przepowiadających przyszłość – wróżek i wróżbitów. Ich wystąpienia efektowne  są  zwłaszcza wtedy, gdy  występują  w odpowiednich strojach i scenerii, a do tego  potrafią  stworzyć tajemniczy i magiczny nastój.

Agencja eventowa starannie dobiera wszystkie elementy właśnie tak by od samego wejścia wprowadzić gości w odpowiedni klimat.

Już sama lokalizacja, w której organizujemy spotkanie firmowe potrafi zbudować nastrój, zwłaszcza jeśli jest to np. stary dworek, w którym tylko spodziewać się ducha. Niezwykle ważna jest scenografia, oraz efekty uzyskane światłem.  Nie zapominamy też o przebraniach – zarówno dla artystów, jak i akcentach kostiumowych dla gości.

W tak przygotowanej scenerii realizujemy indywidualnie przygotowany scenariusz, w którym wróżby i przepowiednie przeplatają się z doskonałą zabawą taneczną.

Zdecydowanie warto wykorzystać okazję jaką dają Andrzejki, nawet jeśli wieczory tematyczne niezbyt często pojawiają się wśród firmowych rozrywek. Wspólne odkrywanie przyszłości sprzyja budowaniu więzi i komunikacji pomiędzy pracownikami, a pozytywne skojarzenia z eventem wpłyną na relacje w firmie.

 

Zespół redakcyjny

Femme Events

Categories