Imprezy mikołajkowe dla firm, czyli co nowego Panie Mikołaju!

Nie ma chyba firmy, w której na początku grudnia nie odbywałoby się spotkanie z Mikołajem.

Formuła bywa oczywiście różna – od najskromniejszej wizyty Mikołaja, który przybywa na krótki czas by wręczyć dzieciom prezenty,  po duże imprezy z wieloma atrakcjami.

Tego typu event rodzinny stanowi szczególną okazję budowania pozytywnego wizerunku firmy. Zadowolone dzieci to przecież zadowoleni rodzice, a zarazem pracownicy.

Przemyślana koncepcja imprezy pozwoli doskonale bawić się nie tylko rodzinom z dziećmi, ale i osobom, które dzieci nie mają.  Często pojawiają się oni na mikołajkowych spotkaniach i oczekują czegoś więcej niż dobrego kateringu z nawiązującymi do świąt potrawami czy możliwości oglądania bawiących się maluchów.

Formuła spotkania i świąteczny nastrój nieodzowny do osiągnięcia odpowiedniego efektu narzuca formułę atrakcji. Najodpowiedniejsze jest zorganizowanie ich jako stoisk , w których goście mogą np. spotkać się z ciekawą osobą – podróżnikiem, dziennikarzem, artystą. Często spotkanie bywa połączone z promocją książki, a ta jak wiemy może być wspaniałym prezentem pod choinkę, zwłaszcza jeśli opatrzona została autografem.

Pomysły na stoiska mogą być rozmaite – świetnie sprawdzą się wszystkie elementy, które kojarzą się ze świętami. Może być to barista, który nauczy przygotowywać doskonałą kawę na świąteczny wieczór czy pokaz carvingu, czyli czary z owoców.

Wprowadzeni w ten sposób w doskonały nastrój dorośli na pewno z przyjemnością dołączą do grupy dzieciaków, gdy te z płonącymi z emocji policzkami czekać będą aż Mikołaj wyczyta ich imię i poprosi do siebie by wręczyć im wspaniały prezent.

I tu mamy kolejną kwestię o którą należy zadbać – co zrobić by dzieci chętnie przyszły do brodatego świętego w czerwonej czapce. Te starsze wiedzą, że to sama przyjemność porozmawiać z Mikołajem, ale maluchy… no cóż, niekoniecznie.

Planując animacje i tworząc scenariusz od początku musimy o tym pamiętać. Doskonałym „wytrychem” jest wprowadzenie Mikołaja od samego początku imprezy. Jeśli można się z nim bawić i tańczyć to znaczy, że jest miłą i wesołą osobą. Maluchy  nie mają więc już obaw i chętnie popędzą do brodatego pana kiedy już zasiądzie na swym tronie pod choinką i rozwiąże worek pełen prezentów.

Drobiazgi? Być może, ale właśnie z takich drobiazgów składa się udany event mikołajkowy.

A przecież tylko takich życzymy sobie i swoim Klientom.

 

Wesołych świąt!

Team redakcyjny Femme Events

Categories