Kobieta z Charakterem – gala wydawnictwa Edipresse

Lubimy eventy dla kobiet. Zwłaszcza dla kobiet niezwykłych. Możecie więc sobie wyobrazić jak zapaliło nam się oko, kiedy dostałyśmy możliwość przygotowania Gali Kobieta z charakterem.

Coroczna gala podczas której nagradzane są wyjątkowe kobiety wytypowane przez czytelniczki jednego z najpopularniejszych czasopism z portfolio wydawnictwa Edipresse – Przyjaciółki, za każdym razem ma niezwykłą oprawę i charakter. No i najważniejsze, pojawiaj się na niej naprawdę duże osobowości, zarówno wśród nominowanych jak i wśród gości.

W tym roku czytelniczki Przyjaciółki wytypowały spośród wielu wspaniałych kobiet Ewę Błaszczyk, Mirosławę Kątną,  Paulinę Młynarską. Małgorzatę Ostrowską – Królikowską,  Dorotę Soszyńską, Ewę Wachowicz, Urszulkę Dudziak, Olgę Morawską, Iwonę Guzowską oraz Katarzynę Grocholę.

Wybór miejsca, atrakcji, prowadzącego – tu wszystkie elementy powinny być „ z charakterem”, eleganckie, żeby nie powiedzieć nobliwe…  Lista propozycji, weryfikacja przez dział promocji wydawnictwa – również kobiety, kilka poprawek, projekt, korekty wynikające z charakteru miejsca …. i mamy gotowy zestaw.  Dość ambitny zważywszy  na konieczność całkowitego wyposażenia i wystroju wnętrza. Wybraliśmy patio muzeum etnograficznego  – miejsce z dużym potencjałem ,  ale surowe i wymagające w kwestiach technicznych.  Niewątpliwym plusem jest w nim jednak architektura – neutralna, nienarzucająca jednego stylu, plastyczna i poddająca się aranżacji.

Efekt? Wnętrze eleganckie w swej prostocie, scenografia, budujące nastrój światło – doskonałe tło dla redaktor naczelnej wydawnictwa Urszuli Zubczyńskiej mówiącej o Przyjaciółce, o dokonaniach  naszych wspaniałych nominowanych, ale i dla atrakcji wieczoru.

One również przygotowane zostały specjalnie na Galę.

Jako pierwsza wystąpiła Tetyana Galitsyna, mistrzyni piaskowych animacji, prezentując  historię 6 niezwykłych kobiet – Marii Callas, Coco Chanell, Marylin Monore, Hanki Bielickiej, Wisławy Szymborskiej oraz Marii Skłodowskiej Curie. Dokładnie tak jak podsumował prowadzący galę Tomasz Kamell – widzowie jak zaczarowani śledzili zmieniając się obrazy czekając co będzie dalej, jak szybko uda się zgadnąć kogo przedstawia opowieść.

Niezwykły talent artystki został w pełni doceniony przez widzów i nagrodzony rzęsistymi oklaskami.

Po raz drugi goście zaskoczeni zostali występem muzyków grających na niecodziennym instrumencie – szklanej harfie – instrumencie złożonym z kieliszków rozmaitej wielkości i kształtu. Program muzyczny wykonany z towarzyszeniem  kwartetu smyczkowego był występem jedynym w swym rodzaju, pełnym emocji  i podziwu dla niezwykłych muzyków i ich wspaniałego instrumentu.

Cała Gala pełna była emocji i podziwu dla wspaniałych nominowanych, wzruszeń gdy statuetkę Kobiety z Charakterem odbierała Ewa Błaszczyk  założycielka i dobry duch fundacji Akogo?

Z takimi uczuciami, nasi goście wychodzili z eventu i mamy nadzieję, że długo pozostanie on w ich pamięci, tak samo jak osiągnięcia naszych wspaniałych Kobiet z charakterem.

 

 

 

 

 

Categories