Pikniki rodzinne … wspólna zabawa dla małych i dużych

Lato w pełni, sezon urlopowy trwa, a działy marketingu w firmach już myślą czym zaskoczyć pracowników na wczesnojesiennym pikniku plenerowym. Możliwości są niemal nieograniczone, zarówno wśród atrakcji dla dzieci jak i eventowych urządzeń rozrywkowych dla dorosłych.

Rozruszani w trakcie letniego wypoczynku, wypoczęci i pełni energii pracownicy z większym zapałem biorą udział w aktywnościach plenerowych. Nie do przecenienia są pikniki rodzinne, szczególny rodzaj imprez, w trakcie których spędzając czas z najbliższymi mają jednocześnie okazję nawiązania mniej formalnych relacji ze współpracownikami.  Jest to niepowtarzalna szansa by zabłysnąć nie tylko jako kompetentny  pracownik, ale i doskonały rodzic.

Planując piknik firmowy warto przyjrzeć się specyfice firmy, jej kulturze organizacyjnej i „znakom szczególnym”. Pozwoli to w taki sposób dobrać atrakcje plenerowe by uczestnicy czuli się w trakcie imprezy  naprawdę dobrze i swobodnie.

Cenne również jest gdy uczestnicy pikniku mają okazje spróbować aktywności, z którymi nie zetknęli się wcześniej, lub bardzo rzadko mają okazję z nich korzystać. Często zdarza się też, że są to atrakcje, które dorośli postrzegają jako przeznaczone typowo dla dzieci, a które okazują się doskonałe również dla dorosłych.   Przykładem może być np. stoisko z biżuterią ʼdla dziewczynekʻ, przy którym doskonale bawią się panie w różnym wieku.

Podobnie jest z malowaniem na sztalugach nęcącym dla każdego, kto ma w sobie minimum zamiłowania do sztuki. Możliwość malowania na prawdziwych plenerowych sztalugach, przy użyciu profesjonalnych farb to nie lada atrakcja, zwłaszcza jeśli efekt pracy staje się przedmiotem aukcji, z której dochód Firma przeznacza na szczytny cel.

Nieco więcej przygotowań wymaga zapewnienie Klientowi możliwości skorzystania ze stoiska plastyki słodkiej.  Tutaj tworzywem artystycznym stają się słodycze niezliczonych kształtów, kolorów i konsystencji. Przy niewielkiej pomocy animatorów uczestnicy warsztatów wyczarowują ze słodkich składników niezwykle atrakcyjne wizerunki kwiatów, zwierzaków … wszystkiego co podpowie wyobraźnia. A po skończonej pracy dzieło można schrupać a apetytem.

Przy każdej atrakcji piknikowej bardzo ważną rolę odgrywa oczywiście praca animatorów. Odpowiednio przeszkolone i zaangażowane osoby są w stanie zainteresować  odbiorców i pomoc w stworzeniu dzieła, które przyniesie ogromną satysfakcję z nowo nabytych umiejętności.

Konferansjerzy i animatorzy to w ogóle bardzo ważny czynnik udanego pikniku. Idealną sytuacją jest gdy są to pracownicy agencji planującej całe wydarzenie, a nie podwykonawcy. Dzięki znajomości sposobów działania agencji i jej standardów są w stanie zapewnić odpowiednio wysoką jakość usług.

To właśnie ich praca pozwala na ciekawe i sprawne przeprowadzenie wszelkiego typu zabaw, konkursów i konkurencji. Informując o kolejnych punktach programu jednocześnie zachęcają do udziału w aktywnościach.

Życzymy udanej zabawy !

Team redakcyjny – Femme Events

Categories