Promocja książki Piotra Rubika – „Bajki z zielonego lasu”

W ostatnia sobotę 14 czerwca w Nowej Kuźni bawiliśmy się z dziećmi i ich rodzicami na premierze książki Piotra Rubika – Bajki z zielonego lasu. Muzyk promował swoją pierwszą książkę dla dzieci, napisaną jak sam powiedział „w stanie wyższej konieczności”. Jest to bowiem zbiór bajek opowiadanych przez tatę córeczce Helence. Bajek powstało podobno około 600, a wszystkie opowiadają o mieszkającej w małym domku dziewczynce, do której przychodzą potrzebujące pomocy zwierzątka. W książce dokonano oczywiście wyboru kilkunastu opowieści o kłopotach zwierzaków i o tym jak pomogła im Helenka przy udziale swojego przyjaciela – kameleona Gucia.
Charakter eventu nawiązywał do klimatu książki – w letnim ogrodzie czyli „dziecięcej” części Nowej Kuźni zaaranżowaliśmy fragment zielonego lasu z drzewkami i kwitnącymi kwiatami otaczającymi scenę.
Dla dzieci przygotowaliśmy duże poduchy – tak najlepiej słucha się bajek , na miękkim siedzeniu, w swobodnej pozycji. Chcieliśmy by poczuły się jak w domu, gdy rodzice czytają im różne historie. Dzięki temu część oficjalna konferencji stała się dla dzieci ciekawą zabawą, a dzięki temu dorośli mogli w skupieniu posłuchać o genezie powstania książki i planach autora na przyszłość.
Po zakończeniu części konferencyjnej zarówno dzieci jak i dorosłych zaprosiliśmy do zabawy pod gołym niebem. Animatorzy przygotowali dla dzieci zabawy ruchowe, stoisko do malowania buzi, modelowania baloników i baniek mydlanych.
Nie zabrakło też waty cukrowej, którą objadały się i dzieci i rodzice.
Jesteśmy pewni, że w pamięci dzieci zostały nie tylko świetne przygody Helenki i Gucia, ale i doskonała zabawa i miło spędzony czas. Skąd to wiemy? Bo udało nam się podsłuchać małego człowieka mówiącego do mamy „ nie chcę iść do domu. Zostańmy!”

Categories