Razem dla środowiska czyli event w niecodziennym miejscu

Chyba niewiele pozostało miejsc w Warszawie, w których nigdy nie odbył się event.  Niektóre z nich są naprawdę niezwykłe….  No bo powiedzcie sami, czy do takich miejsc nie należy sortownia śmieci?!

Właśnie w najnowocześniejszej w Polsce sortowni śmieci, w sobotę 11 maja miał miejsce dzień otwarty pod hasłem Razem dla środowiska prowadzony przez Femme Events.

Zamysłem Klienta – firmy BYŚ – było przyczynienie się do podniesienia świadomości mieszkańców stolicy.

Wszyscy wiedzą jak produkuje się śmieci, ale niewiele osób wie, co dzieje się z nimi dalej, gdy już trafią na kontenera. Zwiedzając sortownię można było prześledzić cała drogę odpadów, jaką odbywają by zyskać „drugie życie” , a przy tym dowiedzieć się kilku zaskakujących faktów.

Dzień otwarty nie ograniczył się oczywiście jedynie do kwestii technicznych. Na placu przed sortownią stanęła hala namiotowa, w której przez cały czas trwania eventu odbywały się konkursy dla dzieci i dorosłych. Nagrodą główną, ufundowaną przez firmę BYŚ, był wysokiej klasy rower. Chętnych nie brakowało!

Jednak najaktywniejszymi uczestnikami imprezy, jak zwykle okazały się dzieci. Z zapałem brały udział w przygotowanych dla nich konkurencjach sportowych, quizach i zagadkach, wykazały się talentami manualnymi na stoisku plastycznym. Ale prawdziwy szał radości wzbudziła w nich prawdziwa śmieciarka, którą mogły własnoręcznie pomalować w takie wzory, jakie podpowiedziała im wyobraźnia. Zapałowi artystycznemu nie oparły się nawet szyby pojazdu!

Po evencie pozostały namacalne ślady – kolorowa śmieciarka i ogromne malowidło ekologicznego miasta na ścianie sortowni. Jednak jeszcze ważniejsza jest zmiana sposobu myślenia o kwestii przetwarzania odpadów, jaka dokonała się w świadomości osób goszczących tego dnia w BYŚ-u.

Niech żyją niezwykłe miejsca i niezwykłe pomysły na przyziemne kwestie!

Categories